LÉTO V TC VITALITY BŘEZNICE PLNÉ SPORTOVNÍCH ZÁŽITKŮ

Letošní letní tenisová sezóna a zejména letní prázdniny byly v TC Vitality Březnice z.s. již tradičně velmi pestré a plné krásných sportovních i společenských zážitků.

V jarních měsících reprezentovala náš klub a město Březnici  v různých krajských soutěžích smíšená závodní družstva všech věkových kategorií, tzn. minitenis, babytenis, mladší žactvo, starší žactvo , dorost a dospělí. Největší radost nám udělalo družstvo dorostu, které ve své výkonnostní třidě skončilo na vynikajícím 2. místě. Vzhledem k věku našich mladých tenistů máme velkou šanci tuto soutěž v příštím roce vyhrát a postoupit do vyšší třídy.

Také v krajských a celostátních soutěžích jednotlivců ukázali někteří naši mladí tenisté a tenistky velký sportovní talent a potenciál. Například sedmiletý Jakub Novák se stal dvojnásobným přeborníkem celého středočeského kraje v minitenisu (hala/venkovní kurt). Devítiletý Marek Zvěřina skončil ve stejné soutěži ve své věkové kategorii v konkurenci 20 dětí na krásném 3. místě. Taktéž čtrnáctiletý Matyáš Motáň skončil ve stejné soutěži ve své věkové kategorii v konkurenci 32 chlapců na vynikajícím 3. místě. Mezi dívkami dosáhla mnoha výborných výsledků také čtrnáctiletá Emma Beranová, která začala zkoušet sbírat první zkušenosti také na mezinárodním okruhu TENNIS EUROPE.  Několik velmi cenných úspěchů si připsala také patnáctiletá Tereza Sekmilerová, která soutěžila v kategorii dorostenek do 18 let.

Letní prázdniny byly, jako již každý rok, velmi „výživné“. V našem tenisovém a sportovním areálu proběhly různé tábory a kempy v tenisu, volejbalu, zumbě aj. Zúčastnili se jich tenisté a sportovci z řad dětí i dospělých nejen z ČR, ale i ze zahraničí.

Velmi nás těší neustále vzrůstající zájem o tenis zejména u dětí a mládeže. V současnosti náš klub čítá kolem 200 aktivních členů, z nichž výraznou většinu zastupují děti a mládež.

Také tenisová škola Jiřího Veselého „JIRI VESELY TENNIS ACADEMY“, která s naším klubem dlouhodobě spolupracuje, neustále přijímá nové nadšené zájemce o pravidelný vysoce kvalifikovaný trénink. Počátkem nového školního roku se znovu rozběhne pravidelný provoz naší tenisové školy a v neděli 15. září od 17:00 hod.  proběhne v naší hale tradiční podzimní nábor do tenisové školy.  Nábor je určený pro všechny zájemce z řad dětí, mládeže i dospělých.

S blížícím se začátkem nového školního roku se také kvapem blíží konec letní sezóny a v našem tenisovém klubu začínají již první přípravy na zimní sezónu. Pro všechny tenisové nadšence z řad dětí i dospělých, kteří by chtěli pravidelně hrát tenis celou zimu, nabízíme akční slevy při včasné rezervaci haly do 30.09.2024!!!

Závěrem bych chtěl popřát všem našim členům krásné „babí léto“ a všem školákům pohodový vstup do nového školního roku.

Jiří Veselý

TC VITALITY BŘEZNICE z.s.